EN  | PL  | FR  | CN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com | Wsparcie techniczne

Inżynieria odwrotna

wspieramy w rekonstrukcji uszkodzonych obiektów lub ich modyfikacji

Zapytaj o ofertę

Usługi inżynierii odwrotnej

eviXscan 3D to idealne rozwiązanie do inżynierii odwrotnej

Inżynieria odwrotna nazywana także inżynierią wsteczną to proces polegający na odtwarzaniu lub wytwarzaniu modeli 3D lub dokumentacji 2D dla fizycznie istniejącego detalu bądź jego części powstałych dzięki edycji danych ze skanowania 3D.

Zakres naszych usług

inzynieria odwrotna evixscan 3D
tworzymy parametryczne modele CAD
inzynieria odwrotna evixscan 3D -5
tworzymy dokumentację techniczną skanowanego produktu
inzynieria odwrotna evixscan 3D -3
rekonstruujemy modele CAD na podstawie danych uzyskanych w procesie skanowania 3D, rysunków 2D lub szkiców
inzynieria odwrotna evixscan 3D -4
modyfikujemy projekt na podstawie istniejącego produktu
evixscan 3D skanowanie 3D różna wielkość
tworzymy modele CAD obiektów różnej wielkości

Kompleksowe usługi inżynierii odwrotnej

Jeśli potrzebujesz stworzyć model CAD gotowego produktu, a nie posiadasz dokumentacji, to wystarczy, że powierzysz to zadanie nam. Nasi inżynierowie wspierają naszych partnerów na każdym etapie inżynierii odwrotnej.

Skanery eviXscan 3D to idealne rozwiązanie do inżynierii odwrotnej. Jeśli potrzebujesz stworzyć model CAD na podstawie gotowego detalu, to nasi inżynierowie są gotowi podjąć się tego zadania.

Ponadto prowadzimy usługi rekonstrukcji uszkodzonych elementów lub modyfikacji według wytycznych klientów.

Czym jest inżynieria odwrotna?

Inżynieria odwrotna lub wsteczna (z ang. reverse engineering) to proces odtworzenia, a w wielu przypadkach wytworzenia dokumentacji projektowej (modele CAD, dokumentacja 2D) dla fizycznie istniejącego detalu, części lub obiektu – poprzez zastosowanie odpowiednich technik pomiarowych. Odwrotna, ponieważ punktem wyjścia dla wieńczącej ją produkcji jest realny detal, którego projekt zostanie dopiero stworzony, czyli… „zaczynamy od końca”.

W kontekście realizowanych przez Nas usług, jest to proces uzyskiwania w pełni edytowalnych i kompatybilnych z każdym oprogramowaniem CAD modeli 3D detali (lub tzw. dokumentacji płaskiej, 2D) opracowanych na podstawie edycji danych pochodzących ze skanowania 3D. Dostarczone modele mogą być wykorzystane w produkcji zamienników, poprawie dopasowania części bądź jako punkt wyjścia do zaprojektowania nowych elementów (re-design).

W zależności od specyfiki obiektu i przeznaczenia projektu możemy dostarczyć modele: parametryczne, bryłowe i powierzchniowe.

Oferowane przez nas usługi z dziedziny inżynierii wstecznej mają szeroki zakres. Jesteśmy w stanie zeskanować obiekty różnej wielkości o skomplikowanych kształtach takich, jak np. zderzak samochodowy czy zabytkowa ława.

Zobacz inżynierię odwrotną w praktyce i poznaj efekty pracy skanerów eviXscan 3D.


Zderzaki samochodowe są wymagającymi obiektami z uwagi na nieregularne kształty, jak i rozmiary. Nie stanowi to jednak przeszkody dla urządzeń pomiarowych marki eviXscan 3D. W naszej ofercie znajdują się modele skanerów, dzięki którym inżynieria odwrotna nawet obiektów o dużych rozmiarach staje się prostszym procesem.


Zabytkowe elementy wymagają szczególnej ostrożności oraz wysokiej precyzji. Dla tego typu obiektów idealne rozwiązanie stanowi inżynieria wsteczna, do zadań której wykorzystywana jest bezpieczna technologia światła strukturalnego stosowana przez skanery eviXscan 3D.

 

    Dodaj plik (png, jpg, jpeg, pdf, zip, rar, 7zip). Maksymalna wielkość pojedynczego pliku to 5MB.