EN  | PL  | FR  | CN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com | Wsparcie techniczne

Systemy zrobotyzowane we współpracy
ze skanerami eviXscan 3D

gwarancją sukcesu w procesie kontroli jakości

Skanery 3D współpracujące z robotami lub cobotami

Systemy zrobotyzowane składające się z robota lub cobota, są coraz powszechniej stosowane, zwłaszcza w firmach produkcyjnych. W takim systemie skaner eviXscan 3D jest zintegrowany z ramieniem robota, co pozwala na automatyczne skanowanie na liniach produkcyjnych. Co ważne, taki system pozwala na zmniejszenie zaangażowania operatora, co wpływa pośrednio na redukcję kosztów produkcji.

Precyzyjne pozycjonowanie ramienia robota w przestrzeni 3D za pomocą skanera, poprzez umieszczenie skalibrowanego artefaktu w polu roboczym skanera, służy do precyzyjnej korekcji położenia ramienia robota.

Cobot może służyć jako ruchomy uchwyt dla skanowanego detalu, aby pobrać go z zasobnika i umieścić w polu roboczym skanera, co całkowicie automatyzuje proces kontroli jakości.

Z kolei skaner zainstalowany na robocie wraz z artefaktami umieszczonymi w polu roboczym systemu skanującego, pozwala na osiągnięcie wyników skanowania o bardzo wysokiej dokładności.

ur_optimam4 cropped
Jako oficjalny partner firmy Universal Robots oferujemy zestaw aplikacyjny UR+ ze skanerem eviXscan 3D Heavy Duty Optima. Certyfikat UR+ to gwarancja szybszego wdrożenia systemu, co przyczynia się do krótszego zwrotu z inwestycji.
Dowiedz się więcej

Zobacz przykładowe integracje skanerów eviXscan 3D z robotami KUKA, Hans oraz Universal Robots