EN  | PL  | FR  | CN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com | Wsparcie techniczne

Profesjonalne skanery 3D dla Twojej firmy


usprawniają kontrolę jakości

optymalizują koszty produkcji

quadro-500-335

Quadro +

 • wszechstronność rozwiązania, dzięki dwóm zakresom
 • łatwość zmiany zakresu poprzez software
 • cztery kamery: 2 x 12 Mpix, 2 x 9 Mpix
 • krótki czas skanowania
 • obudowa w technologii vacuum cast
optima baner formnext

Optima+ M

 • uniwersalny zakres skanowania
 • przystępna cena
 • kompaktowa konstrukcja
 • łatwa integracja z robotami i cobotami
 • wsparcie całego portfolio akcesoriów
fp-3

FinePrecision

 • możliwość skanowania małych przedmiotów
 • wysoka precyzja i szybkość skanowania
 • doskonałe odwzorowanie szczegółów
 • wysoka powtarzalność pomiarów
 • I stabilność konstrukcji do pracy ciągłej
wr 6

WideRange 65

 • wysoka jakość oraz dokładność przy dużym obszarze roboczym
 • korzystny stosunek jakości do ceny
 • krótki czas akwizycji skanu
 • łatwość integracji z robotami i kobotami

Skanery eviXscan 3D firmy Evatronix to:

Skanery eviXscan 3D to autorskie skanery opracowane przez zespół polskich inżynierów. To odpowiedź na rosnące potrzeby i wymagania rynku w zakresie niezawodnych, szybkich i precyzyjnych urządzeń metrologicznych. Nasze urządzenia z powodzeniem mogą być wykorzystywane w procesach inżynierii odwrotnej, bezdotykowej kontroli jakości, modelowania 3D oraz szybkiego prototypowania.

Jako producent skanerów 3D zapewniamy wsparcie w wyborze odpowiedniego urządzenia. Jesteśmy w stanie zmodyfikować każde nasze urządzenie pod potrzeby i wymagania Klienta. Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz szkolenia, w tym online, dla zespołu obsługującego urządzenie.

Jeżeli szukasz profesjonalnych skanerów 3D do zastosowania w przemyśle, nauce, sztuce czy medycynie, to jesteś w odpowiednim miejscu.Masz pytania związane ze skanerami 3D?

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze pytania i odpowiedzi:
1Czym kierować się przy wyborze skanera 3D?
Przed zakupem skanera 3D należy zadać sobie podstawowe pytania, które zobrazują oczekiwania klienta: jakie obiekty chcemy zeskanować? Jakiej wielkości są elementy przeznaczone do skanowanie? Jakiej dokładności oczekujemy od skanera 3D? Firma Evatronix posiada zróżnicowane portfolio produktów, by móc zaspokajać potrzeby klientów. Nasze produkty mogą skanować zarówno małe detale, takie jak biżuteria, po zdecydowanie większe obiekty, jak motocykle, rzeźby, złożone elementy mechaniczne itp. Zespół naszych handlowców i inżynierów pomoże dobrać skaner odpowiedni do potrzeb i wymagań klienta.
2Jakie korzyści dla firmy przyniesie zakup skanera eviXscan 3D?
Zakup skanera eviXscan 3D to inwestycja w unowocześnienie zakładu, która pozwala na realną oszczędność czasu i pieniędzy. Skaner 3D umożliwia wnikliwe kontrole procesu produkcji. Ewentualne błędy można wyłapać i skorygować na tyle wcześnie, że firma nie poniesie dużych strat finansowych, nie będzie również zmuszona do zarządzania przestojów w hali produkcyjnej. Ogromną zaletą bezinwazyjnej kontroli jakości jest również jej szybkość. Więcej korzyści wynikających z wdrożenia skanerów eviXscan 3D w działalność firmy można zobaczyć w naszych case studies.
3Co otrzymam w zestawie, zamawiając skaner eviXscan 3D?
Standardowo przy zamówieniu skanera eviXscan 3D klienci otrzymują oprogramowanie eviXscan 3D Suite oraz akcesoria takie jak: statyw, stolik 20 kg, tablica kalibracyjna, artefakty i markery oraz skrzynia transportowa. Oferujemy także dwuletnią gwarancję, szkolenie i wsparcie techniczne. Finalizacja zamówienie poprzedzona jest szczegółową diagnozą wymagań klienta. W zależności od potrzeb, klient może dokupić dodatkowe akcesoria (statyw kolumnowy, stolik 200 kg) i oprogramowania do kontroli jakości (Geomagic Control X, PolyWorks Inspector) lub do inżynierii odwrotnej (Geomagic Design X).
4Czy skanery eviXscan 3D są produkowane w Polsce?
Tak, skanery eviXscan 3D zostały zaprojektowane przez specjalistów firmy Evatronix, a ich produkcja i montaż odbywa się w siedzibie firmy w Bielsku-Białej.
5Na czym polega skanowanie światłem strukturalnym?
Skanowanie światłem strukturalnym polega na wyświetlaniu na skanowanym obiekcie wzorców o zadanej strukturze. Następnie dwie kamery wykonują serię zdjęć w tym samym obszarze. Algorytm, na podstawie odkształceń wzorców, generuje chmurę punktów, która jest automatycznie triangulowana na siatkę trójkątów opisującą skanowany kształt.
6Do czego służą filtry światła niebieskiego i dlaczego są atutem?
Stosowanie filtrów światła niebieskiego pomaga uzyskać lepszy wynik skanowania błyszczących przedmiotów. To właśnie dzięki nim zostają wyeliminowane refleksy na powierzchniach powstające przez odbicie światła z zewnętrznych źródeł. Połączenie strukturalnego światła niebieskiego i filtrów o wysokim wskaźniku filtracji (95%) niemal całkowicie niweluje wpływ zewnętrznych warunków oświetleniowych. Filtry światła niebieskiego umożliwiają skanowanie 3D w trudnych warunkach oświetlenia bez dodatkowego przygotowania - zewnętrzne światło na hali, promienie słoneczne na otwartej przestrzeni czy intensywnie oświetlone laboratorium przestają być problemem w procesie skanowania.
7Czy skanowanie 3D uszkadza skanowaną część?
Nie, skanowanie odbywa się w sposób bezinwazyjny, co oznacza, że nie ma żadnej styczności z badanym obiektem, a zatem ryzyko uszkodzenia obiektu jest całkowicie wyeliminowane.
8Do czego służy oprogramowanie Geomagic Design X?
Geomagic Design X to zaawansowane oprogramowanie do inżynierii odwrotnej. Łączy w sobie modelowanie 3D, jak w oprogramowaniu CAD, z procesem przetwarzania danych uzyskanych w wyniku skanowania. Takie rozwiązanie umożliwia użytkownikom tworzenie w pełni parametrycznych i edytowalnych modeli w formacie zgodnym z posiadanym oprogramowaniem CAD na podstawie danych uzyskanych ze skanera eviXscan 3D.
9Do czego służy oprogramowanie Geomagic Control X?
Geomagic Control X to oprogramowanie wykorzystywane w kontroli jakości. Jest to połączenie zalet pomiaru dotykowego i bezdotykowego, które umożliwia szybkie i dokładne sprawdzenie elementów. Z pomocą programu możemy porównać model STL z preferowanym modelem CAD, który zawiera informacje o odchyłkach. Geomagic Control X umożliwia zdefiniowanie wymiarów i tolerancji, a efektem końcowym tego procesu jest szczegółowy raport wraz z kolorowymi mapami odchyłek.
10Jak wygląda prezentacja działania skanerów eviXscan 3D?
Możliwości zaprezentowania procesu skanowania skanerów eviXscan 3D zależą od potrzeb i kontekstu otoczenia. W dobie pandemii koronawirusa najczęściej łączymy się z klientem zdalnie, dostosowując się również do różnych stref czasowych. Jeśli klient życzy sobie, aby podczas prezentacji skanowane były jego obiekty, a z uwagi na pandemię, kontakt bezpośredni jest wykluczony, przed samą prezentacją można przesłać elementy do naszej firmy. Oczywiście nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego, więc jeśli jest taka możliwość, przyjeżdżamy ze sprzętem do klienta, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa.
11Czy prowadzone są szkolenia z obsługi skanerów lub z oprogramowania?
Tak, szkolenia prowadzone są przez inżynierów aplikacyjnych firmy Evatronix bądź przez naszych lokalnych partnerów. Szkolenie jest przeprowadzane „od ogółu do szczegółu”, czyli od włączenia skanera i połączenia z innymi akcesoriami, poprzez wyjaśnienie filozofii skanowania, po tworzenie raportów (w przypadku kontroli jakości czy inżynierii odwrotnej). Co ważne, szkolenia są w cenie zakupu.
12Ile trwa szkolenie dotyczące skanerów 3D?
Czas szkolenia jest ustalany indywidualnie, w zależności od wymagań i potrzeb klienta. Zazwyczaj zawiera się w przedziale od 1-3 dni.
13Ile osób może uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym skanerów 3D?
W szkoleniu może uczestniczyć więcej osób, jednak z przyczyn pragmatycznych/praktycznych grupa szkoleniowa powinna zawierać nie więcej niż pięć osób.
14Czy szkolenie odbywa się zdalnie, u producenta, czy na miejscu u klienta końcowego?
W sytuacji pandemicznej szkolenia przeprowadzane są w formie zdalnej, natomiast standardowo zachęcamy do przyjazdu do siedziby firmy Evatronix. W sytuacjach wyjątkowych nasi inżynierowie mogą przeprowadzić szkolenie w siedzibie klienta.
15Jak wygląda proces inżynierii odwrotnej?
Inżynieria odwrotna lub wsteczna to proces odtworzenia bądź wytworzenia dokumentacji projektowej (modele CAD, dokumentacja 2D) dla fizycznie istniejącego detalu, części lub obiektu poprzez zastosowanie odpowiednich technik pomiarowych. Tego typu inżynieria nazywana jest odwrotną, ponieważ proces rozpoczyna się „od końca” – punktem wyjścia jest realny detal, którego projekt zostanie dopiero stworzony. W kontekście usług realizowanych przez eviXscan 3D inżynieria odwrotna jest procesem uzyskiwania w pełni edytowalnych i kompatybilnych z każdym oprogramowaniem CAD modeli 3D detali (lub tzw. dokumentacji płaskiej, 2D) opracowanych na podstawie edycji danych pochodzących ze skanowania 3D. Dostarczone modele mogą być wykorzystane w produkcji zamienników, poprawie dopasowania części, ale także jako punkt wyjścia do zaprojektowania nowych elementów. W zależności od specyfiki obiektu i przeznaczenia projektu możemy dostarczyć modele parametryczne, bryłowe i powierzchniowe.
16Jak wyznaczana jest dokładność skanera?
Dokładność optyczną maszyn pomiarowych weryfikuje się według wskazań normy VDI/VDE 2634 Part 2.
17Jak często trzeba kalibrować skaner?
Wskazane jest skalibrowanie lub sprawdzenie kalibracji przed każdym skanowaniem. W praktyce, jeśli skaner pozostaje w jednym miejscu - nie jest przemieszczany, wykonanie kalibracji raz na tydzień jest wystarczające. Oprogramowanie eviXscan 3D Suite umożliwia weryfikację skalibrowania skanera poprzez wykonanie jednego zdjęcia tablicy kalibracyjnej.
18Ile wynosi gwarancja na skaner 3D?
Okres gwarancji na zakupiony skaner wynosi dwa lata.
19Jakie są formy finansowania zakupu skanera?
Oprócz standardowych form płatności typu przedpłata, staramy się wyjść naprzeciw naszym klientom i pomagamy w uzyskaniu leasingu na sprzęt i oprogramowanie w banku EFL (Grupa Credit Agricole).