EN  | PL  | FR  | CN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com | Wsparcie techniczne

Geomagic Control X

wszechstronne i precyzyjne rozwiązanie
w dziedzinie metrologii i kontroli jakości

Zapytaj o ofertę Pobierz broszurę

Doskonałe rozwiązanie dla kontroli jakości

Połączenie zalet pomiaru dotykowego i bezdotykowego z technologią oprogramowania CAD, umożliwia szybkie i dokładne sprawdzenie elementów. Dzięki technologii inteligentnego wykrywania cech modelu umożliwia zdefiniowanie orientacji modelu, wymiarów, tolerancji, a efektem końcowym jest szczegółowy raport wraz z kolorowymi mapami odchyłek.

7x szybciej

Kontrola jakości z użyciem skanowania 3D i programu Control X jest do 7 razy szybsza niż przy zastosowaniu CMM

koszty mniejsze do 80%

Użytkownicy Control X zgłaszają do 80% niższe koszty kontroli w oparciu o oszczędność czasu i pracy

Poznaj przykłady zastosowań

15 czerwca 2020

Tworzywa sztuczne: Rosiński

16 marca 2020

Odlewnictwo: Metalpol

13 maja 2019

Motoryzacja: CooperStandardAutomotive

Poznaj zalety oprogramowania Geomagic Control X

Geomagic Control X to oprogramowanie 3D wykorzystywane do zadań kontroli jakości, które umożliwia szybkie i dokładne sprawdzanie elementów. Jest idealny do pracy ze skanerami, a jego zaletą jest intuicyjność, szybkość, wygoda i elastyczność. Dowiedz się więcej o możliwościach programu, dzięki któremu usprawnisz swoją działalność:

geomagic control x evixscan 1

Łatwy, intuicyjny i szybki do nauki

Nie masz czasu, aby zostać ekspertem w dziedzinie oprogramowania? Nie musisz, Control X jest łatwy w obsłudze. Korzystaj z niego po krótkim szkoleniu, organizowanym przez naszą firmę.
geomagic control x evixscan 2

Szybki podczas pracy użytkownika

Oprogramowanie jest elastyczne – podąża za Twoim tempem pracy, a nie odwrotnie. Natywne algorytmy do pracy na skanach zbudowane na jądrze CAD sprawiają, że obsługa dużych plików jest szybka i łatwa.
geomagic control x evixscan 3

Wszystkie możliwości w jednym miejscu

Control X zawiera wszystko, czego potrzebujesz do profesjonalnej kontroli. Nie płacisz dodatkowo za program CAD, narzędzia do skanowania lub możliwości analizy statystycznej.
evixscan_3D_geomagic_control_x_2

Stworzony do pracy ze skanerem 3D

Wykorzystaj w pełni skaner 3D dzięki oprogramowaniu, który jest zaprojektowane specjalnie do pracy z nim. Control X działa z każdym skanerem 3D, zatem możesz korzystać z wielu urządzeń na raz.

Dowiedz się więcej o programie Geomagic Control X

Korzystaj z dowolnego skanera 3D

Control X potrafi pracować z danymi z dowolnego skanera 3D. Opracowane zostały bezpośrednie wtyczki do wielu najpopularniejszych systemów. Zatem jesteś przygotowany na przyszłe działania – w każdej chwili możesz dodać dowolny skaner 3D, bez konieczności uczenia się nowego interfejsu oprogramowania.

Porównaj skany z CADem

Piękne, intuicyjne mapy kolorów pokazują, co mieści się w tolerancji i poza nią oraz jaka jest różnica. Control X obsługuje niezliczone techniki porównywania, w tym przekroje 2D i 3D. Otrzymujesz natywne interfejsy z PMI dla wszystkich głównych systemów CAD: DS SOLIDWORKS, DS CATiA, CREO, AUTODESK INVENTOR, NX SIEMENS

Dopasuj tak, jak chcesz

Control X usprawnił techniki dopasowania, aby uwzględnić każdy scenariusz kontroli: – Automatyczne dopasowanie (Best Fit) oparte na funkcjach – Najlepsze dopasowanie z opcjami ograniczenia – RPS, po cechach i dopasowanie 3-2-1 – Dopasowania adaptacyjne i bazujące

Kontrola uszkodzeń lub zużycia powierzchni

Control X może automatycznie szacować, jaki jest idealny kształt skanowanego obiektu i mierzyć odchylenie w celu ustalenia nawet niewielkich niedoskonałości powierzchni.

Porównaj skany z elementami wzorcowymi

Możesz zeskanować elementy wzorcowe i użyć je do porównania jako modeli nominalnych. Control X traktuje zeskanowany nominał tak jak model CAD, ponieważ automatycznie dodaje inteligencję funkcji do każdego skanu (na przykład wie, że płaszczyzna jest płaszczyzną)

Powtarzaj i badaj, aby lepiej zrozumieć

W dowolnym momencie możesz wprowadzić zmiany w dowolnej części procesu kontroli. Wypróbuj różne wyrównania, różne pomiary, a Control X ponownie przeliczy cały proces inspekcji i natychmiast wyświetli zaktualizowane wyniki.

Natychmiastowe pobieranie wymiarów

Ponieważ Control X automatycznie rozpoznaje funkcje w modelach nominalnych (niezależnie od tego, czy są to modele CAD, czy część elementów wzorcowych), pomiar wymiarów w 2D lub 3D jest niezwykle szybki i łatwy.

2D i 3D GD & T

Dzięki rozbudowanym narzędziom wymiarowania geometrycznego i tolerancji można analizować rozmiar, formę, orientację i lokalizację obiektów zgodnie ze standardem ASME Y14.5M. Geomagic Control X mierzy: – Linie, kąty, promie, elipsy, głębokość otworu, otwór i grubość. – Prostoliniowość, płaskość, okrągłość, cylindryczność, równoległość, prostopadłość, kanciastość, położenie, koncentryczność, symetrię, profil linii, profil powierzchni, wybieg i całkowite wybiegi.

Przejrzyste, interaktywne raporty 3D dla każdego

Twórz raporty w sposób jaki chcesz, korzystając z szablonów. I nie martw się, jeśli zdecydujesz się zmienić lub dodać coś później – raporty aktualizują się automatycznie. Monitoruj zmiany z upływem czasu dzięki analizie trendów. Udostępniaj raporty za pomocą 3D PDF, aby każdy mógł przeglądać na swoim komputerze PC, Mac lub telefonie – nie jest wymagane specjalne oprogramowanie.

Zautomatyzuj cały proces

Każdy aspekt kontroli projektu jest zapisywany w menedżerze modeli Control X. Dodatkowe części można sprawdzić za pomocą kilku kliknięć, dzięki dołączonej aplikacji do przetwarzania wsadowego, która może działać równolegle na wielu komputerach.

Analizuj płatki powietrzne

Kontroluj jakość turbin lub łopatek za pomocą dołączonych narzędzi do analizy płatów powietrznych. Control X automatyzuje pomiar: – Profile płata – Pozycja i grubość krawędzi prowadzącej i końcowej – Kąty i długości akordów – 2D analizę skrętu.