EN  | PL  | FR  | CN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com | Wsparcie techniczne

Przemysł: GK Forge

 

Zastosowanie skanera eviXscan 3D Quadro+ w działalności firmy GK Forge

Firma GK Forge Grelowski została założona w 1983 roku i od tego czasu zajmowała się produkcją odkuwek matrycowych. Firma ma ponad 40-letnie doświadczenie w produkcji odkuwek przeznaczonych do przemysłu motoryzacyjnego, budownictwa, gazownictwa oraz przemysłu maszynowego i rolniczego.

Firma GK Forge wykorzystuje skaner eviXscan3D Quadro+, oprogramowanie eviXscan3D Suite oraz oprogramowanie Geomagic Control X do kontroli jakości oraz wymiarowania odkuwek matryc.


Kontrola jakości - pomiary matryc, metrologia

Skanowanie matryc – zalety zastosowania skanera Quadro+

Firma GK Forge wykorzystuje skaner Quadro+ do wykonywania bieżących pomiarów matryc. Skanowanie stanowi początkowy etap produkcyjny odkuwki i jest głównym czynnikiem warunkującym poprawność wymiarów matryc. Wymiary matryc są bardzo trudno mierzalne, więc wykonywanie pomiarów ręcznie nie wystarczało i generowało wiele błędów w dalszej produkcji co skutkowało niezgodnymi wymiarami wyrobów.

Obecnie skaner eviXscan3D Quadro + pozwala znaleźć wszystkie wymiary matryc, co niweluje błędy produkcyjne.

Wartość dodaną wdrożenia skanera eviXscan3D Quadro+ stanowi wsparcie techniczne i pomoc oferowane przez specjalistów z firmy eviXscan3D.

Pomiary matryc

 
 
 
 
 

Naprawa części maszyn

Zastosowanie skanera eviXscan3D Quadro+ wykorzystywane jest przez firmę GK Forge nie tylko do bieżącej kontroli wymiarów matryc, ale również do utrzymania ruchu kuźni m.in. do naprawy części maszyn. Dzięki zastosowaniu do tego skanera eviXscan3D nawet najbardziej problematyczne części maszyn są możliwe do zmierzenia bez względu na wielkość maszyny czy ciężar zepsutej części.

Tworzenie dokumentacji CAD

Bieżące tworzenie dokumentacji CAD w programie Geomagic Control X pozwoliło na stworzenie bazy archiwalnych pomiarów matryc, które służą do analiz ewentualnych błędów, reklamacji klientów oraz badań i rozwoju produktów.

R&D

Dział badań i rozwoju dokonał analizy opłacalności zastosowania skanera eviXscan3D w firmie GK Force. Badania wykazały, że dzięki wprowadzeniu do produkcji skanera Quadro+ oprócz znacznego skrócenia czasu potrzebnego na wymiarowanie matryc, błędy produkcyjne oraz reklamacje klientów zostały zniwelowane praktycznie do zera.

Stanowisko pomiaru matryc w GK Forge