EN  | PL  | FR  | CN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com | Wsparcie techniczne

Premiera! Nowy skaner eviXscan 3D Optima+ M już na rynku

Premiera! Nowy skaner eviXscan 3D Optima+ M już na rynku

 

W naszej ofercie pojawił się nowy skaner eviXscan 3D Optima+ M, który wyróżnia się wysoką dokładnością i szybkością. Najnowszy skaner marki eviXscan 3D zastępuje Heavy Duty Optimę – model, którego produkcję nasza firma zakończyła w lutym bieżącego roku.

 

Optima+ M to skaner przeznaczony do precyzyjnego skanowania średniej wielkości obiektów: od 7 cm do 1 m. W porównaniu do eviXscan 3D Heavy Duty Optima, czas realizacji pojedynczego skanu Optimy+ M jest cztery razy mniejszy i wynosi 1,2 sekundy, dzięki czemu czynniki zewnętrzne mają mniejszy wpływ na przebieg tego procesu. Zwiększony został także obszar skanowania (o 43% względem poprzedniego modelu): pojedynczy skan wykonany przez Optimę+ M zbiera dane pomiarowe w objętości 320 mm x 190 mm x 120 mm. Warto podkreślić, że mimo poszerzenia zakresu skanowania, wysoka jakość wykonywanych skanów została zachowana. Skaner Optima+ M zapewnia dużą gęstość punktów skanowania (117 pkt/mm2), a jego dokładność sięga do 0.009 mm (parametr Ps, według rekomendacji VDI/VDE 2634 cz.2). Jest to rezultat zastosowania szybkich kamer o rozdzielczości 7 MPx i projektora wykorzystującego nowoczesne układy DLP, co pozwala uzyskać lepsze wyniki pomiarów mimo zwiększonego zakresu skanowania.

W stosunku do swojego poprzednika Optima+ M ma zmniejszoną odległość skanera od skanowanego detalu, co ułatwia operowanie urządzeniem pomiarowym. Konfiguracja Optimy+ M jest prostsza, dzięki eliminacji kabla HDMI – aby przyłączyć skaner do komputera wystarczy kabel USB 3.0. Jak wszystkie skanery marki eviXscan 3D, Optima+ M wspierana jest w procesie skanowania przez liczne akcesoria dostarczane wraz ze skanerem lub dostępne jako opcje.

Z uwagi na lekką i kompaktową konstrukcję oraz łatwość integracji Optima+ M może być stosowana w zrobotyzowanych systemach pomiarowych. Nasi inżynierowie opracowali już dla skanera oprogramowanie wspierające jego integrację z kobotami Universal Robots, HAN*S i robotami Kuka, co stanowi gwarancję sprawnego wdrożenia systemu oraz łatwą obsługę. Optima+ M jako skaner uniwersalny, o doskonałym stosunku jakości do ceny, może być także z powodzeniem wykorzystywany w kontroli jakości, a także w pracach z zakresu inżynierii odwrotnej czy szybkiego prototypowania.

– Zaprojektowaliśmy Optimę+ M z myślą o jak najbardziej wszechstronnym wykorzystaniu tego skanera w różnych gałęziach przemysłu – mówi Szymon Ścibik, lider zespołu R&D firmy Evatronix. – Dzięki odpowiedniemu dobraniu komponentów udało nam się stworzyć urządzenie pomiarowe, które uzyskuje wysokie wyniki dokładności, zachowując przy tym duży obszar skanowania.

Zamówienie na nasz najnowszy skaner bądź jego demonstrację można składać już dziś. Pierwsze dostawy planowane są na lipiec br. W celu uzyskania szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami z działu handlowego.

Więcej informacji o skanerze eviXscan 3D Optima+ M tutaj.