eviXscan 3D Suite 2.7

proces skanowania jest łatwiejszy i szybszy niż kiedykolwiek wcześniej!


Pobierz broszurę

Poznaj eviXscan 3D suite 2.7

rozbudowane i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do skanowania 3D i obróbki siatki trójkątów

Kluczowe funkcje eviXscan 3D Suite 2.7:

precyzyjna i szybka globalna rejestracja skanów
scalanie skanów cząstkowych z zachowaniem ich natywnej dokładności
inteligentny proces rozrzedzania skanów ułatwiający dalsze przetwarzanie
narzędzia do szybkiej edycji siatki
algorytmy wygładzania i czyszczenia siatki dla lepszego przygotowania pliku do druku 3D

Szeroki zakres funkcji połączony z łatwością obsługi

eviXscan 3D Suite to wszechstronna platforma dostarczająca najbardziej rozbudowane i przyjazne użytkownikowi narzędzie do skanowania i obróbki siatek trójkątów.

Jasno zdefiniowane procesy, a także graficzne kreatory poprowadzą użytkownika przez wszystkie etapy skanowania, od podstawowej konfiguracji do końcowego przetwarzania siatki trójkątów, jednocześnie umożliwiając znaczny wzrost wydajności pracy. Dzięki skutecznej technologii rejestracji danych HDR, ciemne i wielobarwne obiekty można skanować bez wstępnego przygotowania powierzchni.

Program współpracuje z następującymi modelami skanerów eviXscan 3D: Loupe+, Pro+, HD Quadro, HD Optima oraz HD Basic. Posiadacze wersji 1.3 oraz 2.0 oprócz opisywanych nowości, zyskują dostęp do szeregu pozostałych funkcjonalności, wdrożonych w wersji 2.5.

Zrewolucjonizuj proces skanowania 3D

Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów i partnerów, wzbogaciliśmy najnowszą wersję oprogramowania eviXscan 3D Suite o narzędzia zwiększające komfort procesu skanowania 3D (autoekspozycja, automatyczne usuwanie markerów w trakcie skanowania, usuwanie powierzchni stolika obrotowego i obszaru poza obiektem skanowanym), przetwarzania i oceny uzyskanych skanów (ulepszony Viewer 3D skanów), a ponadto ulepszyliśmy algorytmy dopasowania skanów przy użyciu markerów unikalnych, redukując kilkukrotnie błędy wykrycia i dopasowania skanów, co bezpośrednio przekłada się na dokładność finalnego skanu 3D.

Automatyczne ustawianie parametrów skanowania

Dobór jasności projektora oraz czasu ekspozycji jeszcze nigdy nie był tak prosty. Kliknięcie w obszar podglądu kamer umożliwia wskazanie miejsc, dla których mają być dobrane optymalne parametry skanowania. Oprogramowanie samo oszacuje jasność projektora oraz wymagane czasy ekspozycji.

Nowy algorytm dopasowania po markerach

Wdrożenie nowego algorytmu dopasowania po markerach unikalnych pozwoliło na nawet pięciokrotne zmniejszenie błędu dopasowania skanów, co przekłada się na dokładniejszą i szybszą globalną rejestrację skanów.

Nowe sposoby wyświetlania skanów w podglądzie 3D

Zmodyfikowany silnik graficzny oprogramowania eviXscan 3D Suite wprowadził poprawiony sposób wyświetlania powierzchni, dzięki czemu nawet najmniejsze detale są wizualizowane na skanie 3D. Dodatkowo, wprowadziliśmy widok powierzchni z nałożoną siatką trójkątów w celu lepszej analizy topologii powierzchni skanu.

Nowa funkcjonalność wyznaczania płaszczyzny odcięcia stolika obrotowego

Nowa funkcjonalność usuwania skanowanego tła przy skanowaniu ze stolikiem pozwala w prosty i intuicyjny sposób wyznaczyć płaszczyznę, która stanowi granicę generowanych skanów, co znacząco przyspiesza operacje dalszego przetwarzania skanów dzięki wyeliminowaniu żmudnego procesu wycinania zbędnych obszarów w polu skanowania.

Automatyczne usuwanie markerów na poziomie generowania skanu

Przebudowany generator chmury punktów daje możliwość automatycznego czyszczenia skanu z uchwyconych markerów 3D, co znacząco ułatwia dalsze przetwarzanie skanów do gotowego modelu STL.

Wydajniejszy silnik graficzny

Możliwe jest wyświetla nie setek milionów trójkątów bez spowolnień. Optymalizacja Viewera 3D, przełożyła się na pięciokrotne zwiększenie liczby wyświetlanych klatek na sekundę w czasie dynamicznej zmiany widoku. Dodatkowo, wdrożenie obsługi zintegrowanych kart graficznych Intel, umożliwiło uruchomienie oprogramowania eviXscan 3D Suite na komputerach o skromniejszych zasobach sprzętowych.

Narzędzie definiowania zmiennych kroków stolika obrotowego

Nowy moduł zarządzania stolikiem obrotowym pozwala na definiowanie w prosty sposób zmiennych kroków stolika. Wdrożenie nowego algorytmu dopasowania po markerach unikalnych pozwoliło na nawet pięciokrotne zmniejszenie błędu dopasowania skanów, co przekłada się na dokładniejszą i szybszą globalną rejestrację skanów.

Kup teraz eviXscan 3D Suite 2.7 z roczną licencją i korzystaj z nowych, zaawansowanych funkcji.

Licencja na oprogramowanie eviXscan 3D Suite zapewnia dostęp do kolejnych aktualizacji, wydłużony okres wsparcia technicznego, otwiera dostęp do serii webinariów i nie tylko! 

W celu zapewnienia komfortu i ciągłego rozwoju licencja oferuje wiele dodatkowych korzyści i gwarantuje dostęp do ostatnich innowacji w chwili ich udostępnienia.