EN  | PL  | FR  | CN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com | Wsparcie techniczne

Historia sukcesu wdrożenia skanera eviXscan 3D w NGK Ceramics Polska

Hala fabryczna firmy NGK Ceramics Polska

Historia sukcesu wdrożenia skanera eviXscan 3D w NGK Ceramics Polska

 

NGK Ceramics  Polska – zakład specjalizujący się w produkcji wytwarzania filtrów DPF i elementów ceramicznych z kordyrietu – to kolejna firma, która nawiązała współpracę z Evatronix. Skaner eviXscan 3D Heavy Duty Quadro wspiera działania NGK w wielu aspektach, o czym można przeczytać we wspólnie opracowanym case study.

 

NGK Ceramics Polska to firma z branży automotive, będąca zakładem produkcyjnym specjalizującym się w wytwarzaniu DPF – ceramicznych filtrów cząstek stałych z węglika krzemu do silników diesla. Ich celem jest usuwanie cząsteczek sadzy i innych składników z gazów spalinowych. Takie działanie sprawia, że są one bardziej bezpieczne dla środowiska i ludzi, co uwydatnia proekologiczną stronę działalności NGK. Firma od lat zajmuje się również produkcją elementów ceramicznych z kordierytu, którymi są m.in. wielkogabarytowe substraty ceramiczne LSH stosowane jako wkłady katalityczne w silnikach diesla, a także filtry DPF i filtry GPF wykorzystywane do silników benzynowych.

eviXscan 3D Heavy Duty Quadro w działalności NGK

Historia współpracy przedstawia zalety użytkowania skanera eviXscan 3D Heavy Duty Quadro w działalności NGK Ceramics. Skaner eviXscan 3D pozwala na szybką i dokładną kontrolę jakości wykonania komponentów, pomaga również w rozwiązywaniu zagadnień związanych z procesem produkcyjnym. Oprócz tego eviXscan 3D Heavy Duty Quadro wspiera działalność NGK w zakresie inżynierii odwrotnej, jak i w tworzeniu dokumentacji CAD.

Skanowanie – praktyka

W case study można znaleźć również praktyczny przykład użytkowania skanera w firmie NGK. Konkretny opis wykorzystania produktu uzmysławia, jak ważnym aspektem w poprawnym funkcjonowaniu urządzeń jest kontrola jakości wykonania poszczególnych elementów.

„Znakomite wsparcie”

O zaletach użytkowania skanera eviXscan 3D Heavy Duty Quadro opowiedział Hubert Mazur, Inżynier Mechanik z firmy NGK Ceramics Polska:

 

W NGK Ceramics Polska wykorzystujemy skaner głównie przy opracowywaniu nowych rozwiązań technicznych dla linii produkcyjnych. Wdrożenie rozwiązań eviXscan 3D umożliwia nam dokonywanie precyzyjnej weryfikacji skomplikowanych podzespołów maszyn produkcyjnych. Skaner jest również znakomitym wsparciem przy pozyskiwaniu wymiarów z elementów trudnych do zmierzenia tradycyjnymi metodami.

 

O szczegółach wdrożenia skanera eviXscan 3D Heavy Duty Quadro w działalności NGK można przeczytać w naszym case study.

Więcej historii sukcesu współpracy z naszymi partnerami na stronie evixscan3d.pl.