EN  | PL  | FR  | CN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com | Wsparcie techniczne

Motoryzacja: CooperStandardAutomotive

Cooper Standard Automotive to jeden z wiodących dostawców komponentów z tworzyw sztucznych, dedykowanych dla branży motoryzacyjnej. Globalny gigant specjalizuje się w produkcji uszczelnień karoserii samochodowych, układów hamulcowych, paliwowych, klimatyzacyjnych i układów chłodzenia dla szerokiego portfolio marek samochodowych.

Dział utrzymania ruchu – inżynieria odwrotna

W zakładzie Cooper Standard w Bielsku-Białej wdrożono rozwiązania eviXscan 3D dziale utrzymania ruchu. Zastosowanie procesu skanowania 3D umożliwiło odtworzenie dokumentacji technicznej form wtryskowych stosowanych w produkcji. Dzięki temu wykonywanie nowych form i narzędzi jest nie tylko szybsze, ale przede wszystkim tańsze poprzez wytwarzanie ich w zakładowej narzędziowni.

Skanowanie 3D na potrzeby kontroli jakości

Zastosowanie procesu skanowania 3D w dziale kontroli jakości gwarantuje rzetelną ocenę i potwierdzenie najwyższej jakości gotowych produktów dzięki porównaniu ich do modeli CAD dostarczonych przez zamawiającego. Nasz klient zyskał pełną informację o tym, czy produkty spełniają najwyższe standardy branży automotive, oraz że są zgodne z oczekiwaniami zamawiającego. Wdrożenie rozwiązań eviXscan 3D umożliwiło precyzyjną kontrolę jakości gotowych wyrobów oraz skróciło jej czas.

Szybkie prototypowanie

Zastosowanie procesu skanowania 3D w dziale R&D umożliwiło tanie i szybkie ulepszanie form i narzędzi stosowanych w produkcji. Modyfikowanie prototypów odbywa się teraz zdecydowanie szybciej, co bezpośrednio przyspiesza uruchamianie produkcji seryjnej zamawianych komponentów, generując w ten sposób widoczne oszczędność.