EN  | PL  | FR  | CN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com | Wsparcie techniczne

Szybka randka z Przemysłem 4.0 w Czechowicach-Dziedzicach – relacja z wydarzenia

Szybka randka z Przemysłem 4.0 w Czechowicach-Dziedzicach – relacja z wydarzenia

 

W październiku odbyło się wydarzenie „IOT 2021 – Automatyzacja produkcji – Szybka randka z Przemysłem 4.0”. Podczas spotkania, które miało charakter warsztatowy, nasi goście mogli zapoznać się z rozwiązaniami z dziedziny automatyzacji procesu skanowania 3D, robotyzacji, geolokalizacji, technologii druku 3D, obróbki CNC i cyberbezpieczeństwa.

 

W przestrzeni coworkingowej Silesia Startup w Czechowicach-Dziedzicach po raz kolejny odbyło się spotkanie branżowe, którego tematyką była automatyzacja procesów produkcyjnych w nawiązaniu do wyzwań Przemysłu 4.0. W tym roku wspólnie z pozostałymi współorganizatorami postawiliśmy na formułę tzw. szybkich randek. Uczestnicy spotkania, podzieleni na grupy, rotacyjnie odwiedzali każde z ośmiu stanowisk, na których eksperci prezentowali rozwiązania swoich firm oraz demonstrowali możliwości eksponowanego sprzętu.

 

Czasy nudnych prelekcji opartych głównie na teoretycznych wykładach skończyły się. Ludzie oczekują konkretnych informacji opartych na faktach, najlepiej bezpośrednio od praktyków w swojej dziedzinie – mówi Tomasz Sernicki, asystent ds. handlu i marketingu w Drim Robotics. – Kolejna edycja wydarzenia, tym razem w całkowicie warsztatowej formie, tylko nas w tym utwierdziła. Chcemy co roku wprowadzać coś nowego, co uatrakcyjni naszą imprezę i sprawi, że ludzie będą czekali na jej kolejną edycję.

 

Na uczestników spotkania czekały demonstracje przygotowane przez współgospodarzy wydarzenia. Oprócz naszej firmy były to: Drim Robotics / Rolling Robots, InnerWeb, Elmark / Universal Robots, CadXpert, SoniqAnalytics, CamTechnology i ASCOMP S.A.

 

Nasi specjaliści zaprezentowali rozwiązania z dziedziny automatyzacji procesu skanowania 3D i zautomatyzowanej kontroli jakości. Były to skaner eviXscan 3D FinePrecision zintegrowany z robotem współpracującym Universal Robots oraz automatyczny system skanujący ze skanerem eviXscan 3D Optima+ M: – Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy możliwości systemu kontroli jakości eviXmatic 2.0, który pozwala na zintegrowanie skanerów w proces kontroli jakości poprzez automatyczne przesyłanie skanów do zewnętrznego oprogramowania Geomagic Control X – mówi Damian Dziura, młodszy inżynier aplikacyjny ds. skanerów 3D w Evatronix SA. – Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać raport, który pozwala odrzucić błędnie wykonane części w procesie produkcji.

 

Na stanowisku Drim Robotics specjaliści przybliżali problematykę automatyzacji produkcji na przykładach implementacji robotów współpracujących w branży motoryzacyjnej z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka. Eksperci z InnerWeb zademonstrowali  z system monitoringu efektywności zasobów i bezpieczeństwa oraz technologiach LIDAR i Aktywnych Karty. Na stoisku firm Elmark i Universal Robots specjaliści rozprawiali się z faktami i mitami na temat kobotów. Na przykładzie swoich rozwiązań wyjaśniali, w jaki sposób roboty współpracujące rewolucjonizują rynek oraz w jakich obszarach znajdują zastosowanie. Z kolei eksperci CadXpert poświęcili uwagę tematowi druku 3D w fabryce 4.0 oraz kwestii redukcji czasu i kosztów generowanych przez tego typu technologię. Omówiono również zastosowanie druku 3D w robotyce i w przemyśle produkcyjnym. Firma SoniqAnalytics zaprezentowała rozwiązania w odniesieniu do procesu transformacji cyfrowej i wdrażania systemów zarządzania produkcją. Na stanowisku firmy CamTechnology goście mogli zapoznać się z technologią związaną z automatyzacją w procesie programowania obrabiarek numerycznych i poznać szczegóły dotyczące realnej oszczędności w Smart Factory. Z kolei eksperci z ASCOMP S.A. przybliżyli uczestnikom rozwiązanie „Wirtualnego Oficera Bezpieczeństwa”, w odniesieniu do bezpieczeństwa procesów produkcyjnych w trakcie transformacji do Przemysłu 4.0.

 

Atutem spotkania IOT 2021 – Szybka Randka z Przemysłem 4.0 była ENERGIA. Żadnych prelekcji tylko aktywne uczestnictwo – zarówno uczestników, jak i wystawców, którzy kilkukrotnie prezentowali swoje technologie – mówi Marcin Worecki, prezes zarządu InnerWeb Sp. z o.o., podkreślając, że taki charakter wydarzenia spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony gości.  Po wydarzeniu pytaliśmy uczestników, jak podobała im się formuła spotkania. Mówili, że pierwszy raz byli na wydarzeniu, podczas którego wszyscy – wystawcy technologii i uczestnicy – w jednym czasie byli aktywni i skupieni na zdobywaniu nowej wiedzy. To był zastrzyk dużej dawki konstruktywnych idei i rozwiązań – puentuje M. Worecki.

 

Zobacz relację filmową z naszego wydarzenia!

 

 

 

Dołącz do nas w mediach społecznościowych: