english | skanery3d@evatronix.com | +48 33 499 59 00 | pomoc techniczna | strefa partnera

eviXscan 3D Suite 2.0

Rozbudowane i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do skanowania 3D i obróbki siatki trójkątów

eviXscan 3D Suite 2.0

Zrewolucjonizuj proces skanowania 3D

eviXscan 3D Suite 2.0 posiada całkowicie nowy graficzny interfejs użytkownika (GUI) stworzony na bazie silnika graficznego Windows Presentation Foundation (WPF).

Wbudowana w GUI przeglądarka narzędzi oferuje przejrzyste, intuicyjne i zorientowane na proces środowisko pracy.

Teraz w łatwy i wygodny sposób zeskanujesz i przekształcisz w dane cyfrowe fizyczne obiekty: począwszy od skomplikowanych form i elementów mechaniki precyzyjnej po sztukę, rozrywkę czy archeologię.

Na każdym etapie oprogramowanie dostarcza podpowiedzi z uzasadnieniem który krok może zostać wybrany jako następny w procesie.

eviXscan 3D Suite 2.0

Nowy interfejs oferuje także funkcje grupowania skanów i importowanych plików, jak również zmianę wyglądu i koloru każdego skanu.

Drzewko wyników oferuje dwa sposoby wyświetlania informacji o plikach: kompaktowy i standardowy.

Pasek statusu informuje o stanie podłączenia skanera, postępie wykonywania algorytmów czy postępie procesu skanowania 3D.

Szeroki zakres funkcji i łatwość obsługi

eviXscan 3D Suite 2.0 to wszechstronna platforma oprogramowania dostarczająca najbardziej rozbudowane i przyjazne użytkownikowi narzędzia do skanowania i obróbki siatki trójkątów.

Z eviXscan 3D Suite 2.0 proces skanowania jest łatwiejszy i szybszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Dzięki przejrzystej obsłudze użytkownik z łatwością przejdzie przez wszystkie etapy skanowania 3D, począwszy od podstawowej konfiguracji po ostateczną obróbkę siatki trójkątów, co w znacznym stopniu poprawia produktywność pracy ze skanerami serii eviXscan 3D.

eviXscan 3D Suite 2.0

Nowy graficzny interfejs użytkownika – nowy poziom komfortu użytkowania

Oprogramowanie pozwala na szybkie wyszukiwanie projektów, zarządzanie nimi oraz tworzenie nowych.

Przeprojektowane okno startowe służące do uruchomienia projektu zawiera listę istniejących projektów i dodatkową wyszukiwarkę.

Wyświetl bezpośrednio na ekranie obiekt, który będzie skanowany – niedoświetlone i prześwietlone obszary zostaną automatycznie ukryte w wizjerze kamery za pomocą specjalistycznych filtrów oprogramowania.

eviXscan 3D Suite 2.0
eviXscan 3D Suite 2.0

Bezkompromisowe skanowanie 3D i obróbka danych

Nowa wersja eviXscan 3D Suite 2.0 to nieskomplikowana, łatwa w obsłudze, a zarazem rozbudowana i zintegrowana platforma oprogramowania 3D, w pełni kompatybilna ze wszystkimi precyzyjnymi urządzeniami pomiarowymi i skanującymi wchodzącymi w skład linii eviXscan 3D.

Oferuje ona narzędzia do przetwarzania siatki trójkątów umożliwiające finalną obróbkę danych zarówno skanu 3D, jak również importowanych siatek i chmur punktów.

Przy użyciu nowego narzędzia o nazwie MultiExposure do skanowania z różnymi czasami ekspozycji zwiększa się znacząco możliwość skanowania ciemnych i błyszczących obiektów bez wstępnej obróbki powierzchni.

eviXscan 3D Suite 2.0

Oczyszczanie i przygotowywanie danych (obróbka) do dalszych etapów procesu skanowania

Narzędzie do usuwania markerów automatycznie rozpoznaje i usuwa obszary z naklejonymi markerami.

Narzędzia zaznaczania (koła, prostokąty, lasso, zbitki) w połączeniu z dodatkowymi metodami (“zaznacz na wskroś”, “tylko powierzchnia przednia”, “tylko powierzchnia tylna”) ułatwiają proces czyszczenia skanu.

Grupuj, wyświetlaj, ukrywaj i organizuj skany z wykorzystaniem nowego drzewa wyników z dwoma trybami wyświetlania – standardowym i kompaktowym – w celu lepszego dostosowania do potrzeb użytkownika.

Tryb multicolor pozwala na zmianę wyświetlania skanów z jednego koloru na wiele, ułatwiając znalezienie wybranego skanu. W zależności od Twoich potrzeb organizuj skany i grupy skanów według kolorów.

eviXscan 3D Suite 2.0

Skanowanie 3D dowolnego obiektu z jakością, jakiej potrzebujesz

Połączenie nowego generatora chmury punktów z narzędziem MultiExposure pozwala na skanowanie ciemnych i błyszczących obiektów bez potrzeby pokrywania powierzchni proszkiem matującym.

Nowy algorytm inteligentnego rozrzedzania, zintegrowany bezpośrednio z generatorem chmury punktów pozwala na redukcję wielkości skanu aż o 80% bez utraty dokładności i szczegółowości.

Nowe narzędzie do generowania chmur punktów umożliwia powtórną generację wielu skanów jednocześnie.

eviXscan 3D Suite 2.0

Sprowadzanie skanów do wspólnego układu współrzędnych

eviXscan 3D Suite 2.0 umożliwia dopasowanie skanów i importowanych siatek za pomocą metody N-punktów.

Wybierz referencyjne i ruchome obiekty, zaznacz punkty charakterystyczne i dopasuj je.

Oprogramowanie wyświetla informację o błędzie podczas dopasowywania skanów w celu dokonania lepszej analizy i oceny.

Integracja z narzędziem ToolKit Box umożliwia automatyczne dopasowanie grup skanów do jednego układu współrzędnych z wykorzystaniem stołu obrotowego, redukując czas i złożoność dalszej obróbki modelu

Zakup eviXscan 3D Suite 2.0 z roczną licencją i korzystaj z nowych, zaawansowanych funkcji

Licencja na oprogramowanie eviXscan 3D Suite zapewnia dostęp do kolejnych aktualizacji, wydłużony okres wsparcia technicznego, otwiera dostęp do serii webinariów i nie tylko!

W celu zapewnienia komfortu i ciągłego rozwoju licencja oferuje wiele dodatkowych korzyści i gwarantuje dostęp do ostatnich innowacji w chwili ich udostępnienia.

Główne funkcje dostępne w nadchodzących wersjach zostały podsumowane w poniższej tabeli.

Główne funkcje eviXscan 3D Suite w kolejnych wersjach 2.5 i 3.0

Globalne dopasowanieAutomatyczne dopasowanie danych skanu, chmur punktów lub siatek z zachowaniem wysokiej dokładnościSuite 2.5
ŁączenieŁączenie wielu skanów lub siatek w jedną, gęstą siatkę. Zachodzące na siebie obszary i stykające się linie brzegowe są usuwane i łączone w jedną całośćSuite 2.5
Oczyszczanie siatekAutomatyczne usuwanie różnych defektów i szumów na siatkachSuite 2.5
Wypełnianie otworówWypełnianie prostych i złożonych otworów za pomocą narzędzia wielopowierzchniowego. Tworzenie mostków i kontrola krzywizny wypełnienia otworówSuite 2.5
Redukcja szumówOczyszczanie siatki z szumów skanowania 3D automatycznie bez utraty dokładnościSuite 2.5
Globalne wygładzanieWygładzanie siatek z kontrolą poziomuSuite 2.5
Zarządzanie fakturąDodawanie informacji o fakturze do skanuSuite 2.5
   
Globalne oczyszczanieSzybkie oczyszczanie skanów z szumów, nadmiarowych danychSuite 3.0
Funkcja DefeatureUsuwanie niepożądanych cech i błędów powierzchni skanówSuite 3.0
Wpasowanie płaszczyznyWpasowanie płaszczyzny do istniejącej geometrii siatki na zaznaczonych obszarachSuite 3.0
Dzielenie/wycinanie
wedle płaszczyzny
Dzielenie siatki na dwie części przy użyciu płaszczyznySuite 3.0
Wygładzanie pędzlemLokalne wygładzanie skanów lub siatek bez utraty dokładności w całym modelu, za pomocą łatwego w użyciu narzędziaSuite 3.0
Funkcja MultiScanUłatwienie skanowania skomplikowanych geometrii, głębokich szczelin, cienkich krawędzi i złożonych cech takich jak: części formowane wtryskowo, odlewy, ostrza lub turbinySuite 3.0
eviXscan 3D Suite 2.0