english | skanery3d@evatronix.com | +48 33 499 59 00 | pomoc techniczna | strefa partnera

eviXscan 3D ToolKit Box

System fotogrametryczny do skanowania 3D

ToolKit Box

ToolKit Box to system fotogrametryczny bliskiego zasięgu ułatwiający skanowanie dużych obiektów lub obiektów o skomplikowanych kształtach.

System składa się z poddanych wstępnej kalibracji, referencyjnych elementów 3D, zwanych artefaktami, oraz kodowanych markerów.

Artefakty można wykorzystywać np. podczas wykonywania wielu skanów równocześnie, w którym to przypadku skany muszą zostać automatycznie dopasowane do wspólnego układu współrzędnych z zachowaniem bardzo wysokiej dokładności.

Fakt, iż artefakty i markery zostały skalibrowane, skraca czas skanowania poprzez zmniejszenie liczby punktów kontrolnych umieszczonych na skanowanym obiekcie.

ToolKit Box

Wielokrotne wykorzystanie – mniejszy koszt – większa wydajność

Artefakty i magnetyczne markery można wykorzystywać wielokrotnie, do wielu zadań skanowania. Po zakończeniu każdego procesu skanowania można je wyczyścić i spakować do walizeczki transportowej, która gwarantuje bezpieczeństwo podczas ich przechowywania i przemieszczania.

Zapewnia to obniżenie kosztów po stronie użytkowania i oszczędność czasu w porównaniu do standardowych markerów jednorazowych w postaci naklejek.

ToolKit Box

Współpraca z oprogramowaniem

ToolKit Box współpracuje wyłącznie z oprogramowaniem eviXscan 3D Suite, które dostarcza całą gamę narzędzi w zakresie technologii skanowania 3D i obróbki siatki trójkątów: zawiera ono wszystkie najważniejsze narzędzia potrzebne do uzyskiwania danych w przyjaznym dla użytkownika, ergonomicznym i dobrze zaprojektowanym środowisku.

Ponadto artefakty i kodowane markery wspierają proces skanowania 3D z wykorzystaniem stołu obrotowego – jeden kodowany marker lub artefakt zapewnia automatyczne dopasowanie w ramach serii skanów, w znacznym stopniu skracając czas obróbki końcowej.

Oprogramowanie pozwala na automatyczne usunięcie punktów kontrolnych ze skanów, minimalizując w ten sposób czas końcowego oczyszczania siatki trójkątów.

Jakie są korzyści?

Szybkość skanowania: skanuj duże obiekty 3 razy szybciej niż w tradycyjny sposób przy użyciu niekodowanych markerów.

Komfort użytkowania: ogranicz o 60% liczbę markerów naklejanych na skanowany obiekt (artefakty i markery).

Obniżenie kosztów: artefakty i kodowane markery z magnetycznymi uchwytami przeznaczone do wielokrotnego użytku.

Automatyczne dopasowywanie: automatycznie dopasuj wiele grup skanów do wspólnego układu współrzędnych; wystarczy, że nakleisz jeden kodowany marker lub artefakt na obiekt.

Wygodny transport: kodowane artefakty i kodowane markery na magnetycznych podkładach lub naklejkach mieszczą się w jednej przenośnej i solidnej walizce.

Intuicyjne sterowanie i obsługa: przejdź ultrakrótkie szkolenie i rozpocznij skanowanie 3D!

ToolKit Box

Od 2D do 3D

Zastosowanie artefaktów zawartych w ToolKit Box zwiększa komfort pracy i pomaga w szybkim dopasowaniu skanów.

Dzięki przestrzennemu kształtowi i kalibracji wszystkich ścian artefaktu, każdy z nich jest lokalnym układem współrzędnych, umożliwiającym automatyczne dopasowanie skanów.

Ponadto, w całym procesie skanowania 3D skaner nie musi widzieć na artefakcie tej samej ściany kostki, aby połączyć skany – wystarczy, że którakolwiek ze ścian jednego artefaktu zostanie uchwycona na wielu skanach, umożliwiając prawidłową identyfikację miejsca, w którym znajduje się artefakt.

Algorytm oprogramowania eviXscan 3D Suite rozpozna artefakt i jego dokładną pozycję w przestrzeni trójwymiarowej, bezbłędnie transformując dane skanu do wspólnego układu współrzędnych.

Ta wyjątkowa funkcja eliminuje konieczność uchwycenia dokładnie tych samych punktów kontrolnych w wielu skanach, jak ma to miejsce w przypadku standardowych, naklejanych markerów 2D.

ToolKit Box

Dostosowany do Twoich potrzeb

ToolKit Box dostępny jest w dwóch pakietach dla różnych zastosowań.

Pakiet standardowy zawiera 8 niewielkich artefaktów i 30 magnetycznych, kodowanych markerów w trzech rozmiarach. Ma za zadanie usprawnić dopasowywanie w ramach serii skanów uzyskiwanych z wykorzystaniem stołu obrotowego lub skanowania małych lub średnich obiektów.

ToolKit Box Max zawiera 48 unikalnych artefaktów i 60 magnetycznych, kodowanych markerów. Przeznaczony jest w szczególności do skanowania obiektów o dużych gabarytach.

ToolKit Box
ToolKit Box
Zawartość pakietuToolKit BoxToolKit Box MAX
Liczba różnych artefaktów848
Liczba kodowanych magnetycznych markerów 9-mm1030
Liczba kodowanych magnetycznych markerów 12-mm1030
Liczba kodowanych magnetycznych markerów 18-mm1030
Liczba kodowanych naklejanych markerów 8-mm320960
Liczba kodowanych naklejanych markerów 12-mm384768
Liczba kodowanych naklejanych markerów 18-mm160640
Wymiary opakowania25.1 x 14.2 x 6.7 cm48.7 x 32.5 x 17.5 cm
Waga opakowania0,7 kg4 kg
   
KompatybilnośćToolKit BoxToolKit Box MAX
eviXscan 3D Heavy Duty Quadro USB
eviXscan 3D Heavy Duty Quadro
eviXscan 3D Heavy Duty Optima
eviXscan 3D Heavy Duty Basic
eviXscan 3D Loupe+
eviXscan 3D Pro+