EN  | PL  | FR  | CN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com | Wsparcie techniczne

Think BIG !!! przedstawiamy skaner eviXscan 3D WideRange 65

eviXscan skaner 3D WR 65

eviXscan skaner 3D WR 65

Potęga wielkiego formatu – przedstawiamy skaner eviXscan 3D WideRange 65

 

Bielsko-Biała, 08 listopada 2022

 

Na zbliżających się targach Fabtech w Atlancie oraz Formnext we Frankfurcie zaprezentujemy kolejną nowość w naszej ofercie – skaner WideRange 65.

 

Portfolio skanerów marki eviXscan 3D systematycznie się powiększa. Dział R&D naszej firmy rozwija ofertę skanerów 3D, tak aby produkowane urządzenia w jak najszerszym stopniu odpowiadały na zmieniające się potrzeby rynku. W poszukiwaniu rozwiązania umożliwiającego szybkie zeskanowanie dużego detalu opracowano skaner o szerokim zakresie skanowania – eviXscan 3D – WideRange 65 (WR65).

 

Naszym celem jest stworzenie serii skanerów światła strukturalnego o bardzo szerokim zakresie skanowania.

 

Wraz z rozwojem technologii kamer i projektorów rozwija się technologia skanowania 3D. Nowe matryce wysokiej rozdzielczości zastosowane w kamerach pozwalają na uzyskanie wystarczającej liczby punktów 3D przy dużym zakresie skanowania, aby takie skanery miały sens. Z kolei gęstość punktów to bardzo istotna cecha skanera, ponieważ wpływa ona na dokładność odwzorowania wad na detalu. Coraz częściej pojawiają się zapytania, aby skanować coraz większe obiekty jak np. ramy do karoserii samochodu. W odpowiedzi na nie powstał WideRange 65, czyli pierwszy model z serii szeroko-zakresowych skanerów, w którym udało się nam uzyskać bardzo wysoką dokładność pomiarową względem tak dużego obszaru skanowania.

 

Skaner eviXscan 3D WideRange 65 o szerokim zakresie skanowania został zaprojektowany z myślą o precyzyjnej kontroli jakości dużych elementów w jak najkrótszym czasie.

 

Zakres skanowania modelu WideRange 65 wynosi 575 x 290 x 240 mm co przy czasie 1.2s dla pojedynczego skanu umożliwia na zeskanowanie całego detalu w krótkim czasie.  Wysoka rozdzielczość kamer (8,9 Mpix) pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty skanowania przy tak dużym zakresie. WideRange 65 zapewnia optymalną gęstość punktów skanowania (54 pkt/mm2) co daje dobre odwzorowanie kształtu detalu. Kolejną kluczową zaletą skanera o tak dużym zakresie skanowania jest fakt, że w jednym ujęciu, (jednym skanowaniu) może on zawrzeć wiele niezbędnych elementów, na których należy wykonać pomiary. W przypadku zastosowania takiego skanera na linii produkcyjnej ma to znaczenie, na jak długo zatrzymamy detal do skanowania. Minimalizacja liczby skanów potrzebnych w trakcie kontroli jakości (QC) jest bardzo istotnym czynnikiem na liniach produkcyjnych, gdzie na ogół istnieje ograniczenie czasu na skanowanie i generowanie raportu QC. Możliwość łatwej integracji z robotem współpracującym pozwala na pełną automatyzację procesu skanowania i kontroli jakości.

 

Linia skanerów WideRange będzie systematycznie powiększana o coraz to większe obszary skanowania, aby pozwalać na skanowanie coraz większych detali z jak największa możliwą dokładnością. Kolejnym planowanym skanerem jest WideRange 90.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym w celu umówienia bezpłatnej prezentacji lub po więcej informacji.

 

Więcej szczegółów o skanerze eviXscan 3D WR65 znajdziesz TUTAJ:

 

Dołącz do nas w mediach społecznościowych: