EN  | PL  | FR  | CN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com | Wsparcie techniczne

Sektor morski: MAEM

 

Zastosowanie skanera eviXscan 3D Heavy Duty Optima w działalności firmy MAEM

Firma MAEM to producent części zamiennych do różnorodnych urządzeń wyposażenia maszynowni statków. Znane na wodach całego świata przedsiębiorstwo z Krakowa wdrożyło w swojej działalności rozwiązania eviXscan 3D. 

MAEM to polska firma działająca w sektorze morskim. Jest znanym producentem wysokojakościowych części zamiennych do urządzeń maszynowni statków. Specjalizuje się zwłaszcza w wytwarzaniu sprzętu do oczyszczania paliwa, oleju oraz filtracji. 

Firma z Krakowa projektuje, odtwarza i produkuje nawet najbardziej skomplikowane elementy w najwyższych klasach tolerancji wymiarowych – od najprostszych podkładek i uszczelek aż po najbardziej skomplikowane, wysokoobrotowe elementy wirujące.

Dzięki długoletniej aktywności biznesowej MAEM stał się cenionym i rozpoznawalnym na rynku globalnym producentem w przemyśle morskim. Przez ten okres firma dostarczyła setki tysięcy produktów na tysiące różnego typu statków pływających po wodach całego świata. 


Zalety użytkowania skanera eviXscan 3D Heavy Duty Optima 

Firma MAEM wykorzystuje skaner eviXscan 3D do zadań związanych z inżynierią odwrotną. Urządzenie pomiarowe wyprodukowane przez firmę Evatronix wspiera oraz przyspiesza proces projektowania brył. Jego praca jest szczególnie istotna przy detalach trudno mierzalnych, których kształt wpływa na parametry pracy poszczególnych urządzeń oraz jakość oferowanego produktu.  

Wartość dodaną wdrożenia skanera eviXscan 3D Heavy Duty Optima stanowi wsparcie techniczne i pomoc oferowane przez specjalistów z firmy Evatronix.  

Widok skanu wirnika

 
 
 
 
 

Inżynieria odwrotna 

Zastosowanie skanera eviXscan 3D umożliwia uzyskanie dokładnego odwzorowania geometrii wdrażanych detali. Przykładem takiego elementu jest wirnik. Dokładność odwzorowania jego łopatek wpływa na wydajność pompy, w której pracuje.  

Innym detalem, w którym jakość odgrywa szczególną rolę jest spirala dyszy. Odpowiednie wykonanie tego elementu wpływa na kąt zraszania oraz zakres natężeń przepływu medium. 

Przyspieszenie procesu projektowania 

Implementacja rozwiązań eviXscan 3D usprawnia proces projektowania brył o skomplikowanych kształtach. Wspomniana wcześniej spirala dyszy czy korpus pompy to detale trudne do odwzorowania tradycyjnymi metodami. Skanowanie 3D to odpowiedź na ten problem. Wykorzystanie skanera eviXscan 3D Heavy Duty Optima zwiększa dokładność odwzorowania oraz przyspiesza proces projektowania.  

Widok skanu dyszy