eviXscan 3D i 3DWORX wspierają motoryzacyjne innowacje - projekt rozwojowy elektrycznego motocykla Blackstone Tek Hypertek

Johannesburg i Bielsko-Biała, 05.02.2021 r. – Firma 3DWORX (www.3dworx.co.za) wdrożyła skaner eviXscan 3D Heavy Duty Optima i oprogramowanie Geomagic Design X w projekcie rozwojowym elektronicznego motocykla Blackstone Tek Hypertek. Więcej szczegółów w case study​. 

Do sporządzenia projektu innowacyjnego motocykla elektrycznego wykorzystano model CAD oraz ręczne rzeźbienie niektórych części prototypowych, które umożliwiły uzyskanie naturalnej estetyki. Za projektem stoi Pierre Terblanche – wybitny projektant odpowiedzialny za stylistykę takich ikon motoryzacji jak Ducati 999, HyperMotard czy SuperMono.  

Podstawowym narzędziem procesu przeprowadzonego przez firmę 3DWORX był skaner eviXscan 3D Heavy Duty Optima – profesjonalne, wysoce precyzyjne urządzenie skanujące 3D do inżynierii odwrotnej, bezdotykowej kontroli jakości i szybkiego prototypowania średniej wielkości modeli.   

Zastosowanym rozwiązaniem było połączenie modelowania CAD ze skanowaniem 3D. Cała konstrukcja motocykla została przedstawiona w CAD, dzięki zastosowaniu wcześniej wspomnianego skanera eviXscan 3D Heavy Duty Optima oraz oprogramowania do skanowania 3D eviXscan Suite i oprogramowania 3D Systems Geomagic Design X dedykowanego inżynierii odwrotnej.   

Blackstone Tek (BST) to innowacyjne przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji włókien węglowych. Połączenie profilu działalności i zamiłowania do wyścigów spowodowały, że firma zajęła się wytwarzaniem innowacyjnych produktów, którymi są niezwykle mocne i lekkie koła, a także zbiorniki paliwa, wahacze, owiewki i elementy wykonywane na zamówienie dla kultowych marek motocykli i samochodów.  

Więcej szczegółów dotyczących wykorzystania skanera eviXscan 3D w innowacyjnym projekcie motocykli elektrycznych BST Hypertek w case study dostępnym  na stronie evixscan3d.pl. 

Kontakt dla mediów

POBIERZ NOTATKĘ PRASOWĄ: