Evatronix rozszerza dystrybucję skanerów eviXscan 3D
na kolejne kraje Europy Zachodniej

 

Bielsko-Biała i Dielsdorf, Szwajcaria, 16.12.2020 r. – Evatronix nawiązał współpracę ze szwajcarską firmą Chromos Group, która tym samym stała się dystrybutorem produkowanych przez Evatronix skanerów eviXscan 3D w Szwajcarii, Austrii, Księstwie Lichtenstein oraz na części terytorium Niemiec (Bawaria).

Chromos Group to firma ze Szwajcarii o międzynarodowym zasięgu, zajmująca się dystrybucją urządzeń produkcyjnych, materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów dla wielu gałęzi przemysłu. Jednym z obszarów jej działalności jest branża 3D, w ramach której wyspecjalizowany zespół świadczy usługi doradztwa i sprzedaży rozwiązań dla przemysłów wykorzystujących druk 3D. W fabryce Chromos 3D realizowane są m.in. projekty z zakresu inżynierii odwrotnej i prototypowania.

To właśnie ten zespół zainteresował się skanerami 3D produkowanymi przez Evatronix, co doprowadziło do podpisania umowy, na mocy której Chromos Group stała się dystrybutorem skanerów i rozwiązań eviXscan 3D.

Innowacyjność to cecha niezwykle pożądana w dzisiejszym biznesie. Wiedzą o tym także specjaliści z Chromos Group, którzy dostrzegli potencjał zarówno w skanerach eviXscan 3D, jak i w zespole Evatronix:

– Poszukujemy innowacyjnych partnerów, z którymi można nawiązać dobrą i długotrwałą współpracę – mówi Agnes Balassa, Marketing Project Manager 3D w Chromos Group – Zespół Evatronix, ich umiejętności i misja, odpowiadają naszym oczekiwaniom. Od początku podjęcia współpracy partnerzy z Evatronix udowadniają nam swoje kompetencje. Komunikacja z nimi jest szybka, konkretna i efektywna. Doceniamy też zaawansowanie techniczne produktów Evatronix, dlatego oczekujemy intensywnego rozwoju naszej relacji biznesowej.

Potencjał wynikający z nawiązanej współpracy widzą również eksperci firmy Evatronix. O nowych możliwościach wynikających z podpisania umowy dystrybucyjnej mówi Adam Morawiec, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Evatronix SA:

– Skanery eviXscan 3D i zautomatyzowane systemy skanowania 3D znajdują różnorodne zastosowania w przemyśle, również takie, które wymagają najwyższej precyzji skanowania. Jest to szczególnie istotne w precyzyjnym przemyśle maszynowym. Cieszymy się, że rozszerzenie naszego portfolio produktów w kierunku takich właśnie rozwiązań znalazło uznanie w oczach Chromos Group, która posiada wieloletnie relacje z lokalnym przemysłem.

Zapytany o plany związane z przyszłością współpracy obu firm A. Morawiec odpowiada:

– Głęboko wierzymy, że partnerstwo z Chromos Group będzie bardzo pomocne w dotarciu z naszymi produktami i rozwiązaniami 3D do klientów zarówno w Szwajcarii, jak i w krajach ościennych, na terenie których nasz partner będzie również nas reprezentował – w Austrii i Lichtensteinie, gdzie nie mieliśmy do tej pory reprezentacji, a ponadto wzmocni naszą obecność w południowych landach Niemiec.

Wśród 70 marek reprezentowanych przez Chromos Group znajdują się firmy takie, jak HP, FujiFilm, Universal Robots czy Trelleborg. Do grona renomowanych partnerów dołączył teraz Evatronix. Specjaliści z polskiej firmy zgodnie podkreślają, że perspektywa współpracy z Chromos Group, której obrót wynosi 150 milionów franków szwajcarskich, otwiera przed producentem skanerów eviXscan 3D nowe możliwości na rynku zachodnio-europejskim. Wymagania klientów z dziedziny mechaniki precyzyjnej, których wielu jest na rynku szwajcarskim, stymulować będą rozwój technologii 3D w firmie Evatronix zwłaszcza w zastosowaniach do kontroli jakości bezpośrednio na taśmie produkcyjnej.

Kontakt dla mediów

POBIERZ NOTATKĘ PRASOWĄ: