EN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com
parallax background

Wydarzenia, w których braliśmy udział.

Jesteśmy światowym producentem skanerów.Bierzemy udział w wielu krajowych i międzynarodowych targach.

Dziękujemy za spotkanie na Formnext 2018!

W dniach 13-16 listopada we Frankfurcie odbyła się kolejna edycja największych i najważniejszych targów w branży technologii przyrostowych – Formnext. W tym roku byliśmy obecni na stoisku naszego polskiego partnera, producenta drukarek 3D – firmy 3DGence. Dzięki jego uprzejmości mogliśmy zaprezentować odwiedzającym nasz skaner eviXscan 3D Heavy Duty Quadro oraz przybliżyć jego możliwości i zastosowanie w różnych obszarach przemysłu.

Podczas czterech dni targów przeprowadziliśmy wiele wartościowych rozmów biznesowych i wymieniliśmy się opiniami i doświadczeniami z ekspertami reprezentującymi między innymi branżę automotive, inżynierię mechaniczną, czy przemysł lotniczy.

W tym roku Formnext gościł ponad 550 firm z 33 krajów, w tym z Niemiec, USA, Chin, Włoch, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, czy Hiszpanii.

Dziękujemy za wszystkie owocne spotkania!

eviXscan 3D Suite 2.0 – już dostępny!

Wersja 2.0 wprowadza nowy, zgodny z WPF (Windows Presentation Foundation) graficzny interfejs użytkownika i zawiera takie funkcjonalności, jak algorytm do przetwarzania siatki trójkątów, czy narzędzie do skanowania ciemnych i błyszczących obiektów.

– Głównym celem opracowania nowej wersji oprogramowania eviXscan 3D Suite 2.0 było przede wszystkim zwiększenie komfortu użytkowania skanerów eviXscan 3D oraz przyspieszenie procesu skanowania 3D, co bezpośrednio rzutuje na podniesienie produktywności – mówi Kamil Góra, Główny Inżynier Produktu w Evatronix SA. – Dzięki przyjaznemu interfejsowi użytkownik z łatwością przejdzie przez wszystkie etapy skanowania, począwszy od podstawowej konfiguracji po obróbkę siatki trójkątów.

eviXscan 3D Suite 2.0 posiada zupełnie nowy graficzny interfejs użytkownika (GUI) zgodny z WPF (Windows Presentation Foundation), który pozwala na łatwe wyszukiwanie projektów, zarządzanie nimi i tworzenie nowych. Program oferuje także funkcję grupowania skanów i importowanych plików oraz zmianę wyglądu i koloru każdego skanu.

Zawarte w eviXscan 3D Suite 2.0 narzędzia do przetwarzania siatki trójkątów umożliwiają zarówno obróbkę danych skanu 3D, jak również import siatek trójkątów i chmur punktów.

Nowy algorytm o nazwie MultiExposure, pozwalający na skan z wieloma czasami ekspozycji otwiera dla użytkownika nowe możliwości skanowania ciemnych i błyszczących obiektów bez ich wstępnego przygotowania. Nowa wersja oprogramowania eviXscan 3D Suite 2.0 jest kompatybilna z urządzeniami skanującymi wchodzącymi w skład linii eviXscan 3D Havy Duty.

Evatronix partnerem 9 Forum MotoSolutions

21 listopada 2018 roku. Doroczne Forum MotoSolutions to wydarzenie wysoko cenione przez branżę motoryzacyjną. Podczas dwóch dni uczestnicy wezmą udział w licznych prezentacjach dotyczących nowości na rynku branżowym. Forum idealnie łączy tematy biznesowe z technologicznymi, dlatego w tym roku jednym z partnerów wydarzenia została firma Evatronix.

Podczas tegorocznej, 9 edycji wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję poznać bliżej możliwości, jakie daje wykorzystanie skanerów eviXscan 3D w Automotive. Zapraszamy na nasze stoisko! 22-23.11.2018, Kraków, ul. Opolska 14a, Hotel Best Western Premier.

eviXscan 3D na TCT Show

2 października 2018 roku. TCT Show to wiodące na świecie wydarzenie poświęcone m.in. tematyce technologii przyrostowych i druku 3D. Od ponad 20 lat każda edycja TCT Show gromadzi dziesiątki inspirujących mówców, ponad 300 wystawców i ponad 10 000 gości z ponad 40 krajów. Na stoisku naszego angielskiego dystrybutora nie mogło zabraknąć skanera eviXscan 3D.

eviXscan 3D na najważniejszych targach przemysłowych w Turcji

9 października 2018 roku. Maktek Eurasia to najważniejsze spotkanie biznesowe dwóch filarów tureckiej gospodarki: przemysłu wytwórczego oraz przemysłu maszynowego. Wydarzenie organizowane jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Przemysłowców i Przedsiębiorców Turcji oraz Tureckich Producentów Maszyn. Tegoroczna edycja targów uzyskała wsparcie tureckiego Ministerstwa Nauki, Przemysłu i Technologii oraz Ministerstwa Gospodarki.

Na stoisku naszego tureckiego partnera uczestnicy targów mogli zapoznać się z ofertą rozwiązań eviXscan 3D. Maktek Eurasia w tym roku zgromadził ponad 1000 wystawców, a targi odwiedziło ponad 60 000 gości.

Delta Automation i Evatronix opracowują innowacyjny system kontrolno-pomiarowy

20 czerwca 2018 roku. Delta Automation Sp. z o.o. i Evatronix SA wspólnie opracowują i wprowadzają na rynek innowacyjny system kontrolno-pomiarowy oparty na integracji skanera eviXscan 3D zrobotem przemysłowym.

„Rozwiązania eviXscan 3D tradycyjnie znajdują zastosowanie w przemyśle na potrzeby inżynierii odwrotnej, kontroli jakości oraz szybkiego prototypowania. ” – mówi Adam Morawiec, wiceprezes ds. Rozwoju Evatronix SA. ” Nawiązanie współpracy z Delta Automation otwiera zupełnie nowe obszary zastosowania naszych skanerów. To milowy krok w stronę Przemysłu 4.0.”

Integracja robota przemysłowego ze skanerem eviXscan 3D pozwala na bezdotykową korekcję ścieżki robota poprzez odczyt pozycji obiektu poddawanego obróbce, jak również wykonanie pomiarów detekcji obecności komponentów aplikowanych robotem przemysłowym. Opracowany przez Evatronix i Delta Automation system pomiarowo-kontrolny znajduje zastosowanie w określaniu jakości i dokładności procesów technologicznych, m.in. pozwala na bezdotykową kontrolę jakości wykonanego elementu. Kolejna funkcjonalność integracji skanera eviXscan 3D z robotem to automatyczne, dokładne skanowanie obiektów na potrzeby szybkiego prototypowania.

“Zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy z Evatronix SA, aby rozwijać technologię kontrolno-pomiarową”- mówi Adrian Stodolny, Prezes Zarządu Delta Automation Sp. z o.o. – „Opracowane przez nas rozwiązanie znajduje zastosowanie w wielu obszarach przemysłu, na przykład w branży automotive, gdzie wymagana jest najwyższa precyzja procesów technologicznych.”

Evatronix na Forum Pracodawców Politechniki Śląskiej w Gliwicach

W dniu wczorajszym tj 12.04.2018 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyło się Forum Pracodawców, na którym pojawiliśmy się ze swoją ofertą. Udział naszej firmy wzbudził ogromne zainteresowanie wśród studentów. Była to okazja do rozmów na temat aktualnych ofert pracy/stażu/ praktyk oraz możliwości rozwoju zawodowego.