EN  | PL  | FR  | CN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com | Wsparcie techniczne

eviXscan 3D i 3DWORX wspierają innowacyjne projekty motoryzacyjne

eviXscan 3D i 3DWORX wspierają innowacyjne projekty motoryzacyjne 

 

Firma 3DWORX zastosowała skaner eviXscan 3D Heavy Duty Optima​ i oprogramowanie Geomagic Design X w projekcie rozwoju elektronicznych motocykli BST Hypertek. Więcej szczegółów w case study.

 

3DWORX (www.3dworx.co.za) jest subsaharyjskim dystrybutorem skanerów eviXscan 3D produkowanych przez firmę Evatronix w Polsce. Przedsiębiorstwo z Republiki Południowej Afryki świadczy usługi z zakresu precyzyjnego skanowania 3D, projektowania CAD, inżynierii odwrotnej oraz druku 3D. Firma 3DWORX wykorzystała skaner eviXscan 3D Heavy Duty Optima​ i oprogramowanie Geomagic Design X w projekcie rozwoju elektronicznych motocykli BST  Hypertek.

 

Czym jest Blackstone Tek (BTS)?

Blackstone Tek (BST) to innowacyjne przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji włókien węglowych. Połączenie profilu działalności i zamiłowania do wyścigów spowodowały, że firma zajęła się wytwarzaniem innowacyjnych produktów, którymi są niezwykle mocne i lekkie koła, a także zbiorniki paliwa, wahacze, owiewki i elementy wykonywane na zamówienie dla kultowych marek motocykli i samochodów.

 

Wyzwanie

Do sporządzenia projektu najbardziej innowacyjnego motocykla elektrycznego wykorzystano model CAD oraz ręczne rzeźbienie niektórych części prototypowych, które umożliwiły uzyskanie naturalnej estetyki. Za projektem stoi Pierre Terblanche – wybitny projektant odpowiedzialny za stylistykę takich ikon motoryzacji jak Ducati 999, HyperMotard czy SuperMono.

 

Wykorzystanie skanera eviXscan 3D Heavy Duty Optima

Podstawowym narzędziem procesu przeprowadzonego przez firmę 3DWORX był skaner eviXscan 3D Heavy Duty Optima – profesjonalne, wysoce precyzyjne urządzenie skanujące 3D do inżynierii odwrotnej, bezdotykowej kontroli jakości i szybkiego prototypowania średniej wielkości modeli.

Rozwiązaniem zastosowanym przez 3DWORX było połączenie modelowania CAD ze skanowaniem 3D. Cała konstrukcja motocykla została przedstawiona w CAD, dzięki zastosowaniu skanera eviXscan 3D Heavy Duty Optima, oprogramowania do skanowania 3D eviXscan Suite oraz oprogramowania 3D Systems Geomagic Design X dedykowanego inżynierii odwrotnej.

 

Więcej szczegółów case study.