EN  | PL  | FR  | CN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com | Wsparcie techniczne

Evatronix rozszerza dystrybucję skanerów eviXscan 3D na kolejne kraje Europy Zachodniej

Evatronix rozszerza dystrybucję skanerów eviXscan 3D na kolejne kraje Europy Zachodniej

 

Evatronix nawiązał współpracę ze szwajcarską firmą Chromos Group, która tym samym stała się dystrybutorem produkowanych przez Evatronix skanerów eviXscan 3D w Szwajcarii, Austrii, Księstwie Lichtenstein oraz na części terytorium Niemiec (Bawaria).

 

Chromos Group to firma ze Szwajcarii o międzynarodowym zasięgu, zajmująca się dystrybucją urządzeń produkcyjnych, materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów dla wielu gałęzi przemysłu. Jednym z obszarów jej działalności jest branża 3D, w ramach której wyspecjalizowany zespół świadczy usługi doradztwa i sprzedaży rozwiązań dla przemysłów wykorzystujących druk 3D. W fabryce Chromos 3D realizowane są m.in. projekty z zakresu inżynierii odwrotnej i prototypowania.

To właśnie ten zespół zainteresował się skanerami 3D produkowanymi przez Evatronix, co doprowadziło do podpisania umowy, na mocy której Chromos Group stała się dystrybutorem skanerów i rozwiązań eviXscan 3D.

 

Współpraca

Innowacyjność to cecha niezwykle pożądana w dzisiejszym biznesie. Wiedzą o tym także specjaliści z Chromos Group, którzy dostrzegli potencjał zarówno w skanerach eviXscan 3D, jak i w zespole Evatronix:

 – Poszukujemy innowacyjnych partnerów, z którymi można nawiązać dobrą i długotrwałą współpracę – mówi Agnes Balassa, Marketing Project Manager 3D w Chromos Group. – Zespół Evatronix, ich umiejętności i misja, odpowiadają naszym oczekiwaniom. Od początku podjęcia współpracy partnerzy z Evatronix udowadniają nam swoje kompetencje. Komunikacja z nimi jest szybka, konkretna i efektywna. Doceniamy też zaawansowanie techniczne produktów Evatronix, dlatego oczekujemy intensywnego rozwoju naszej relacji biznesowej.

 

Potencjał wynikający z nawiązanej współpracy widzą również eksperci firmy Evatronix. O nowych możliwościach wynikających z podpisania umowy dystrybucyjnej mówi Adam Morawiec, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Evatronix SA:

Skanery eviXscan 3D i zautomatyzowane systemy skanowania 3D znajdują różnorodne zastosowania w przemyśle, również takie, które wymagają najwyższej precyzji skanowania. Jest to szczególnie istotne w precyzyjnym przemyśle maszynowym. Cieszymy się, że rozszerzenie naszego portfolio produktów w kierunku rozwiązań o wysokiej precyzji znalazło uznanie w oczach Chromos Group, która posiada wieloletnie relacje z lokalnym przemysłem.

 

Zapytany o plany związane z przyszłością współpracy obu firm A. Morawiec odpowiada:

Głęboko wierzymy, że partnerstwo z Chromos Group będzie bardzo pomocne w dotarciu z naszymi produktami i rozwiązaniami 3D do klientów zarówno w Szwajcarii, jak i w krajach ościennych, na terenie których nasz partner będzie również nas reprezentował – w Austrii i Lichtensteinie, gdzie nie mieliśmy do tej pory reprezentacji, a ponadto wzmocni naszą obecność w południowych landach Niemiec.

 

Wśród 70 marek reprezentowanych przez Chromos Group znajdują się firmy takie, jak HP, FujiFilm, Universal Robots czy Trelleborg. Do grona renomowanych partnerów dołączył teraz Evatronix. Specjaliści z polskiej firmy zgodnie podkreślają, że perspektywa współpracy z Chromos Group, której obrót wynosi 150 milionów franków szwajcarskich, otwiera przed producentem skanerów eviXscan 3D nowe możliwości na rynku zachodnio-europejskim. Wymagania klientów z dziedziny mechaniki precyzyjnej, których wielu jest na rynku szwajcarskim, stymulować będą rozwój technologii 3D w firmie Evatronix zwłaszcza w zastosowaniach do kontroli jakości bezpośrednio na taśmie produkcyjnej.