EN  | PL  | FR  | CN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com | Wsparcie techniczne

Odlewnictwo: Metalpol

Firma ta jest najstarszą odlewnią w Polsce realizującą zamówienia dla klientów w Europie i Azji. Przedsiębiorstwo wdrożyło rozwiązanie eviXscan 3D w obszarze kontroli jakości oraz inżynierii odwrotnej.

Kontrola jakości

Rozwiązania eviXscan 3D wdrożono w dziale kontroli jakości. Zastosowanie procesu skanowania umożliwia dokładną kontrolę jakości gotowych odlewów próbnych i seryjnych.

Dzięki zastosowaniu zautomatyzowanego systemu eviXscan 3D składającego się z precyzyjnego skanera 3D połączonego z suwnicą o nośności do 200 kg, skanowanie odlewów o dużych gabarytach i dużej wadze odbywa się bardzo szybko. Analizując szczegółowe raporty kontroli jakości, nasz klient ma szansę ocenić próbny odlew względem przesłanego przez zamawiającego modelu CAD.

Zamawiający produkt w krótkim czasie otrzymuje raport i na jego podstawie podejmuje decyzje o zatwierdzeniu produkcji. Czas przygotowania seryjnej produkcji i jej uruchomienia zostaje skrócony, a koszty zmniejszone dzięki redukcji naddatków.

Inżynieria odwrotna

Wykorzystanie procesu skanowania 3D pozwoliło na zwiększenie konkurencyjności firmy dzięki możliwości obsługi klientów, którzy nie posiadają dokumentacji technicznej wyrobów, które chcą zamówić. Dostarczone wyroby wzorcowe są skanowane, następnie tworzony jest model CAD, a na jego podstawie wykonywany odlew próbny, a po akceptacji klienta uruchomiona jest produkcja. W efekcie nasz klient generuje dodatkowy zysk oraz pozyskuje nowych klientów.