EN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com
Motoryzacja: CooperStandardAutomotive
13 maja 2019
Odlewnictwo: Metalpol
16 marca 2020

Branża motoryzacyjna – Shapers Advanced Design Studio - Lamborghini

Usługi skanowania 3d i inżynierii odwrotnej są wykorzystywane przez osoby zajmujące się projektowaniem produktów i dostosowywaniem ich do potrzeb klienta. W przemyśle motoryzacyjnym, producenci podzespołów samochodowych stawiają bardzo wysokie wymagania dostawcom systemów pomiarowych w zakresie dokładności i szybkości pomiarów. Skanery eviXscan 3D radzą sobie z tym doskonale.

Proces skanowania 3D otwiera nowe możliwości dla projektantów części samochodowych – powiedział Jesuan Reis z firmy Shapers Advanced Design Studio. – Dzięki wykorzystaniu skanerów 3D mamy pełną kontrolę nad jakością zarówno całego procesu skanowania, jak i finalnego produktu. Skanowanie 3D znacznie obniża koszty oraz skraca czas procesu projektowego.

Główne obszary zastosowania skanowania 3d w przemyśle motoryzacyjnym to inżynieria odwrotna i raporty do kontroli jakości. Zróżnicowany asortyment naszych skanerów pozwala na skanowanie i kontrolę jakości zarówno małych jak i dużych przedmiotów takich jak na przykład karoseria samochodowa. W inżynierii odwrotnej skanowanie 3d pozwala na rekonstrukcję trudno dostępnych lub bardzo drogich części samochodowych – mówi Kamil Piasecki, inżynier aplikacyjny firmy Evatronix S.A.

Proces:

1. Surowe skany – łączenie po markerach unikalnych
2. Obróbka skanów i przygotowanie do modelowania
3. Model powierzchniowy CAD.

>>
Skaner HD Quadro ver 2018
Oprogramowanie eviXscan 3D Suite 2.0 + Geomagic Design X
Celmodel CAD
Ilość skanów107
Czas skanowania90 minut
Czas przetwarzania8 godzin

Zapraszamy na videorelację i do zapoznania się z przykładem naszego wdrożenia.