EN  | tel:+48 33 499 59 00 | skanery3d@evatronix.com
Skaner 3D Heavy Duty Quadro w Krosno Glass
Hutnictwo: Krosno Glass
20 kwietnia 2020
Jesteśmy wśród najlepszych na świecie!
8 maja 2020

Firma Loster specjalizuje się w projektowaniu i produkcji szyb oraz elementów tuningowych do szerokiego spektrum motocykli. Do projektowania nowych komponentów firma z powodzeniem wykorzystuje skaner eviXscan 3D, który wspomaga cały proces produkcyjny.

Inżynieria odwrotna

Dzięki zastosowaniu skanera eviXscan 3D firma zyskała narzędzie, które umożliwia jej stałe poszerzanie oferty o produkcję dodatkowych lub brakujących elementów wyposażenia motocykli, takich jak osłony, owiewki, czy błotniki. W procesie rozwoju produktu, aby zachować zgodną z oryginałem jakość, konieczne jest odtworzenie geometrii oryginalnych części. W tym celu zeskanowany zostaje kształt elementu motocykla, w którym klient chciałby wprowadzić modyfikację lub w którym brakuje odpowiedniego elementu. Następnie na podstawie skanu 3D tworzony jest model CAD, który zostaje zmodyfikowany według wytycznych klienta.

Szybkie prototypowanie

Bezpośrednio z pliku CAD firma wykonuje prototyp przy wykorzystaniu drukarki 3D, co znacznie przyspiesza proces produkcyjny oraz obniża jego koszt.

Loster jest jedyną w Polsce firmą, która wykorzystuje skaner eviXscan 3D do rekonstrukcji owiewek, które nie są już dostępne na rynku. Firma specjalizuje się również w realizacji indywidualnych projektów najbardziej wymagających klientów.

Wykorzystanie technologii skanowania 3D z użyciem skanera eviXscan 3D w dużym stopniu przyspiesza cały proces produkcji oraz poprawia jej jakość, ponadto zwiększa powtarzalność i umożliwia łatwą edycję przygotowanych modeli.