eviXscan 3D ToolKit Box

system fotogrametryczny do skanowania 3D


Umów prezentację skanerów 3D Pobierz broszurę

eviXscan 3D ToolKit Box

Jakie są korzyści?
evixscan 3 D toolkit box markery (2)

Komfort użytkowania: ogranicz o 60% liczbę markerów naklejanych na skanowany obiekt (artefakty i markery)
evixscan 3 D toolkit box markery (5)

Obniżenie kosztów: artefakty i kodowane markery z magnetycznymi uchwytami przeznaczone do wielokrotnego użytku
evixscan 3 D toolkit box markery (1)

Automatyczne dopasowywanie: automatycznie dopasuj wiele grup skanów do wspólnego układu współrzędnych; wystarczy, że nakleisz jeden kodowany marker lub artefakt na obiekt
evixscan 3 D toolkit box markery (3)

Wygodny transport: kodowane artefakty i kodowane markery na magnetycznych podkładach lub naklejkach mieszczą się w jednej przenośnej i solidnej walizce

eviXscan 3D ToolKit Box to system fotogrametryczny

ułatwiający skanowanie dużych obiektów lub obiektów o skomplikowanych kształtach.

System składa się z poddanych wstępnej kalibracji, referencyjnych elementów 3D, zwanych artefaktami, oraz kodowanych markerów.

Artefakty można wykorzystywać np. podczas wykonywania wielu skanów równocześnie, w którym to przypadku skany muszą zostać automatycznie dopasowane do wspólnego układu współrzędnych z zachowaniem bardzo wysokiej dokładności.

Fakt, iż artefakty i markery zostały skalibrowane, skraca czas skanowania poprzez zmniejszenie liczby punktów kontrolnych umieszczonych na skanowanym obiekcie.

Od 2D do 3D

Zastosowanie artefaktów zawartych w ToolKit Box zwiększa komfort pracy i pomaga w szybkim dopasowaniu skanów.

Dzięki odpowiednio dobranemu kształtowi (prawidłowo zwanym wielościanem foremnym o 12 ścianach) i kalibracji wszystkich ścian artefaktu, każdy z nich (artefaktów) uważany jest za osobny układ współrzędnych umożliwiający automatyczne dopasowanie skanów.

Ponadto w całym procesie skanowania skaner nie musi widzieć na artefakcie tego samego kodowanego znacznika (tj. tej samej ściany artefaktu), aby połączyć skany – wystarczy, że którakolwiek ze ścian jednego artefaktu zostanie uchwycona na wielu skanach, umożliwiając prawidłową identyfikację punktu, w którym znajduje się artefakt.

Algorytm oprogramowania eviXscan 3D Suite rozpozna artefakt i jego dokładną pozycję w przestrzeni trójwymiarowej, bezbłędnie sprowadzając dane skanu do wspólnego układu współrzędnych.

Ta wyjątkowa funkcja eliminuje konieczność zdejmowania dokładnie tych samych punktów kontrolnych na wielu obrazach, jak ma to miejsce w przypadku standardowych, naklejanych znaczników 2D.

Wielokrotne wykorzystanie – mniejszy koszt – większa wydajność

Artefakty i magnetyczne znaczniki można wykorzystywać wielokrotnie, do wielu zadań skanowania. Po zakończeniu każdego procesu skanowania można je wyczyścić i spakować do walizeczki transportowej, która gwarantuje bezpieczeństwo podczas ich przechowywania i transportu.

Zapewnia to obniżenie kosztów po stronie użytkowania i oszczędność czasu w porównaniu do standardowych znaczników jednorazowych w postaci naklejek.

Dostosowany do Twoich potrzeb - dwa pakiety

ToolKit Box dostępny jest w dwóch pakietach dla różnych zastosowań.

Pakiet standardowy zawiera 8 niewielkich artefaktów i 30 magnetycznych, kodowanych markerów w trzech rozmiarach. ToolKit Box MAX zawiera 48 unikalnych artefaktów i 60 magnetycznych, kodowanych markerów. Przeznaczony jest w szczególności do skanowania obiektów o dużych gabarytach.

Współpraca z oprogramowaniem

ToolKit Box współpracuje wyłącznie z oprogramowaniem eviXscan 3D Suite , które dostarcza całą gamę narzędzi w zakresie technologii skanowania i obróbki siatki trójkątów: zawiera ono wszystkie najważniejsze narzędzia potrzebne do uzyskiwania danych w przyjaznym dla użytkownika, ergonomicznym i dobrze zaprojektowanym środowisku.

Ponadtlo artefakty i kodowane markety wspierają proces skanowania 3d z wykorzystaniem stołu obrotowego – jeden kodowany marker lub artefakt zapewnia automatyczne dopasowanie w ramach serii skanów, w znacznym stopniu skracając czas obróbki końcowej.

Algorytm oprogramowania automatycznie usuwa punkty kontrolne z danych skanu, zachowując informacje czystego skanu i skracając czas końcowego oczyszczania siatki trójkątów.

 

Zawartość pakietu ToolKit Box ToolKit Box Max
Ilość niepowtarzalnych artefaktów 8 48
Ilość magnetycznych punktów kontrolnych 9-mm 10 30
Ilość magnetycznych punktów kontrolnych12-mm 10 30
Ilość magnetycznych punktów kontrolnych 18-mm 10 30
Ilość kodowanych naklejek 8-mm 320 960
Ilość kodowanych naklejek 12-mm 384 768
Ilość kodowanych naklejek 18-mm 160 640
Wymiary opakowania 25,1 x 14,2 x 6,7 cm 48,7 x 32,5 x 17,5 cm
Waga opakowania 0,7 kg 4 kg

 

 

Kompatybilność ToolKit Box ToolKit Box Max
eviXscan 3D Quadro+ + +
eviXscan 3D Optima+ M + +